Attiny fusebit doctor (HVSP) – napraw fusebity

avr_attiny_hvsp_fusebit_doctor_4Pomyliłeś się przy ustawianiu, lub celowo wyłączyłeś pin resetu (RSTDISBL) czy możliwość programowania przez ISP (SPIEN)? Nie ma sensu kupować lub robić niewygodnego i skomplikowanego programatora HV, tylko po to aby odblokować kilka procków. To urządzenie wyleczy problemy z fusebitami w mikrokontrolerach z szeregowym HV – szybko i sprawnie ustawi je do wartości fabrycznych. Obsługuje wszystkie uC AVR z interfejsem szeregowym HV, czyli 8-nóżkowe: Attiny11, Attiny12, Attiny13, Attiny15, Attiny25, Attiny45, Attiny85, oraz 14-nóżkowe: Attiny24, Attiny44, Attiny84.

Działanie

avr_attiny_hvsp_fusebit_doctorCałość bardzo prosta i tania w wykonaniu – sercem układu jest Attiny2313, do tego kilka rezystorów, tranzystorów, i stabilizator 5V. Zasilanie układu – stabilizowane 12V. Naprawa rozpoczyna się zaraz po naciśnięciu przycisku START. Przycisk jest ponownie aktywny po 250ms i jego przyciśnięcie spowoduje zresetowanie układu i wykonanie operacji jeszcze raz.

Oznaczenia diod:
świeci zielona – fusebity naprawione i zweryfikowane, układ naprawiony. Jeśli jest ustawione zabezpieczenie lockbit, to tylko sprawdza czy fuski odpowiadają fabrycznym, i jeśli tak to także zapali tę diodę.
świeci czerwona – problem z odczytaniem sygnatury, brak układu, lub brak sygnatury w bazie.
migająca zielona – sygnatura odczytana, fusebity się nie zgadzają z fabrycznymi, ale ustawione są lockbity i trzeba zezwolić na wymazanie pamięci aby je naprawić (czytaj dalej).
migająca czerwona – sygnatura odczytana, lockbity wyłączone, ale nie można z jakichś powodów zapisać nowych fusebitów, nie przechodzą weryfikacji po 10 próbach zapisu.

Programowanie wysokonapięciowe

HV_serial_AVRsUrządzenie wykorzystuje wysokonapięciowe programowanie szeregowe (high-voltage serial programming, HVSP). Najpierw pacjent jest wprowadzany w tryb programowania wysokonapięciowego, następnie odczytywana jest sygnatura i sprawdzana czy dany procek obsługujemy. Następnie cała pamięć jest wymazywana jeśli użytkownik zezwolił na to zworką. Następnie sprawdzane są lockbity, i jeśli nie są aktywne pacjent otrzymuje nowe fusebity zgodne ze swoją specyfikacją. Po tym zabiegu fusebity są weryfikowane i jeśli przejdą próbę – to już koniec. Jeśli nie, doktor powtarza zapis i weryfikację 10 razy, i jeśli nadal będą błędne – doktor poddaje się.

Dodatkowo na płytce znajdują się dwie zworki:
chip erase – zezwala na całkowite wymazanie pamięci flash. W przypadku kiedy są włączone lockbity (fusebity zabezpieczające) nie mamy możliwości zmiany fusebitów, a jedynym sposobem na wyłączenie lockbitów jest wymazanie całej pamięci. Założenie zworki skasuje pamięć.
unknown signature – zdarza się dość rzadko, ale jednak, że uC ma uszkodzoną sygnaturę. Sygnatura, bajty kalibracyjne, i inne dane nie są na stałe zapisane w strukturze układu i mogą w pewnych przypadkach ulec usunięciu – np. na wskutek przepięć zasilania, np. przy programowaniu czy włączaniu/wyłączaniu zasilania. Sygnatura w takim przypadku będzie najczęściej odczytywana jako FF FF FF, ale układ nadal normalnie działa, daje się zapisywać i odczytywać z pominięciem sprawdzania sygnatury. W przypadku gdy odczytana sygnatura nie będzie pasowała do tych zapisanych w pamięci (czyli między innymi FF FF FF czy 00 00 00), doktor spróbuje wgrać uniwersalny zestaw fusebitów, który co prawda namiesza w ustawieniach taktowania itp, ale włączy z powrotem reset (wyłączy RSTDISBL) i włączy możliwość programowania przez SPI (włączy SPIEN) – mikroprocesor taki będzie zdatny do dalszej naprawy poprzez ISP lub inny „zwykły” programator. UWAGA nie stosować w przypadku Attiny11 i Attiny15.

Fusebity: wewnęrzny zegar 4MHz nie dzielony przez 8, dobrze też będzie włączyć „fast rising power” aby do minimum skrócić czas przez który piny będą w stanie nieustalonym.

UWAGA! -> z dniem 09.11.2010 wydałem ostatnią aktualizację do projektu. Nie będzie on już rozwijany z powodu Atmega fusebit doctor który obsługuje również rodzinę attiny (łącznie 138 procesorów). Koszt budowy obydwu układów jest praktycznie ten sam, więc warto jest wykonać ten lepszy.

Galeria

Pliki
Poniżej wszystkie wersje do pobrania, wybieramy oczywiście najnowszą:

POBIERZ – Pierwsza wersja:
PCB V2 – zawiera błąd.
SOFT V1 – pierwsza publikacja


POBIERZ – Aktualizacja 09.05.2010:
SOFT V2 – Dodano obsługę procesorów: Attiny22, AT90s2323, AT90s2343
Poprawiono(?) błędy przy tiny15 i tiny11. W załączniku również źródło.


POBIERZ – Aktualizacja 09.11.2010:
PCB V3 – poprawiono błąd na linii reset, dodano 1K pulldown.
SOFT V3 – dodano właściwy zegar dla tiny15 na PB3, poprawiono błąd w komendzie chip erase. W załączniku również źródło.


5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

52 komentarze

 1. Witam,
  świetny pomysł – niejednokrotnie przez przypadek (przecież nie celowo:) ) blokowałem fus’y w megach ,, przez kilka lat w szufladzie zgromadziło się ich sporo.. Szybciej było wydać 4zł na nowy klocek niż bawić się w odblokowywanie , lecz – czas na akcję anty-blokowania ;) – z niecierpliwością czekam na wersję pod Megi’…

 2. Tak się składa że często się bawię tymi malutkimi prockami, no i wykonałem ten układ twój.

  I jestem mile zaskoczony, sprawdziłem na attiny13, attiny25 i attiny85 i w ułamku sekundy zapalał zieloną diodkę.

  Nie odważyłem się specjalnie psuć fusebitów żeby sprawdzić działanie, ale nie długo robię układ z wykorzystaniem właśnie pinu resetu jako zwykłego pinu więc zobaczymy jak będzie sobie dawał radę :)

  I tez zapytam kiedy będzie wersja pod atmegi, chyba jak każdy mam kilka zablokowanych z czasów zaczynania zabawy z mikrokontrolerami

  Pozdrawiam serdecznie

 3. esat metin

  Hı,
  I programmed an attiny2313 and atmega16 by wrong fuse bits(excuse me my english language is poor).
  Now ponyprog don’t see these processors. there fore I want to repair this ICs.
  Can I use this circuit to repair for attiny2313 and atmega16?
  I read from other forums,but I am not sure this.
  thank you…

  • Hi!

   No, you can’t. This is for „high-voltage SERIAL programming” uC, and yours uC are „high-voltage PARALLEL programming”. This device will only repair those avr tiny uC, not mega. But i am working now on repair tool for mega uC (support also tiny2313), so stay tuned :)

 4. esat metin

  thank you very much.
  I will be waiting for your new fusebit doctor with impatience.
  (you can delete this comment,only I wrote for thanks)

 5. Na Attiny 15 nie działa. Na Attiny25 działa .Tyle mi się udało sprawdzić .

  Pozdrawiam

 6. To kiedy ten fusownik do Atmeg będzie?

 7. Niestety kompletnie nie mam czasu żeby posiedzieć nad kodem, doktor dla rodziny mega będzie ale nie mam pojęcia kiedy… postaram się w któryś weekend wykonać płytkę i skrobnąć kawałek kodu który przynajmniej będzie atmega8 odblokowywał, ot taka wersja bardzo-beta.

  Piotr dzięki za info z attiny15, niestety takiego procka nie posiadam aby się pobawić nad kodem ale jak już znajdę błąd to podeślę ci na email nowy kod do przetestowania (o ile podałeś prawdziwy ;) )

 8. Very nice project! I have two questions:

  1) Can you make version with other AVR as the doctor like the more used mega8/48? Or just release the source :)

  2) Of the tiny family the tiny26/261/461/861 aren’t mentioned so I guess they are HVPP and not HVSP? I saw you’re working on mega repair tool, does it mean it can repair all that uses HVPP (and is implemented)?

  I suggest you put onboard some 12V generator, it could be done with dedicated chip like MAX662A or just with PWM on AVR, that would be cool. You can check the AVRminiProg which does it http://www.simonqian.com/en/AVRminiProg/
  Good luck with the next version!

  • I looked at the schematic again. Well the 12V generator was meant for powering by 5V source instead of 12V input, then it’s obviously not needed (but needs to be well regulated) :)

  • 1. Hi, i can send you source code but not now, i have it on my computer, i do this maybe tomorrow, so you can mod this to use with mega8 with no problem.

   2. yep, tiny26 (same as tiny2313) is HVPP, take a look in datasheet :) Yes im working on mega doctor, but don’t have much time for my toys :( PCB is projected with three slots, for mega16/32/644 etc, for mega8/88/168 etc, and for tiny2313 etc. There is also goldpin connector with all the signals so we can easy make adapters for other uC’s, in mega8 which will be the doctor, is plenty of space to put data for all the hvpp uC’s. In this weekend i make pcb and write code to cure at least mega16 mega8 and tiny2313. Take a look at my site sometimes, i will publicate this as soon as it starts to work :)

   3. I see no need to put there 12V generator, it will only complicate pcb and raise the costs. I guess there is no problem with 12V suplly :) But thanks for advice, maybe i make simple generator with two transistors. I try to do some testing if i find time. And do not have free pin so it cant be done on host atmega, all pins from mega8 are used.

   PCB for mega doctor, it’s still in project… :)

 9. T.Cím!
  Megcsináltam attiny fusebit doctort,de a start gomb megnyomása után a piros led kigyullad.
  Betettem egy jó attiny45-t,annál is ugyan az a helyzett.
  Ha tud segítsen(help).
  Üdv:Ochmánszky Attila

 10. T. Cim!
  Megcsináltam ATtiny fusebit doctort de Gombe ÉS elkezd megnyomása utan vezetett piros kigyullad.
  Jó attiny45 Betettem EGY-t, AZ ugyan annál a helyzett.
  Ha Tud segítsen (Segítség).
  Üdv: Attila Ochmánszky

  • a fuse biteket jól állítottad be?

  • Hi Attila. I can help, but please write in english or polish. I google-translated your comment, and if i understand correctly, you get red led all the time. Check if you used correct transistors (if E-B-C are not replaced). Check after pressing START, if you get +5V on supply pin and +12V on reset pin of target chip. 12V stabilized supply is very important, this is for correct H-V programming initialization.

   Also check connection from R10 (330ohm) to T2 (BC557) – in PCB files there was a small bug, no connection between these elements. Attachment was updated so please download again and check if you have good PCB :)

 11. Hi
  Greetings from Croatia.
  Thank you for sharing this wonderful project. No doubt it will help a lot of people. I see you made HVPP too! I’m looking foward to see that project completed. Excelent site, with many usefull projects. You should put the link for donations! Keep up the good work!

 12. Hi!
  I have very interesting situation, not described on whole internet :)
  After half of year of using mega328p, I bought my first attiny2313 and programmed it couple of times while it working in default speed – 1 MHz. Then I add crystal and capacitors and change fuse bits. Then I program changed blinking example. All is ok. But somehow my attiny2313 looses calibration code and signature code. I can still program and change fuse bits while using -F switch for avrdude, but I cannot get back signature code and calibration code. If I use it with external crystal 16MHz, then timings are ok. But without calibration code and with internal calibrated (now – uncalibrated) oscillator it runs almost in ~1,7 MHz. I calculate/guess the value for OSCCAL register and add row to blinking example at the very start – OSCCAL = 0x60. So now this attiny2313 is running at 1 MHz – I checked with chronometer :) Have you any suggestion? Can it be reverted to initial state as it come from shop – with calibration code?

  • Hi
   This happens very rare but it happens, Atmel does not say anything about this. It can not be fixed, the signature bytes can not be (theoretically) erased or changed. I got on my desk two chips with erased signature – Tiny13 and Mega8 – both are FF FF FF and i must use with -F option while programming, but i use internal 8MHz clock in the M8 and it work very well – i did not check the calibration bytes.

   Check this thread on avrfreaks forum:
   http://www.avrfreaks.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=72241
   But you will not learn anything new. I did not found any other info about signature erasing..

 13. Can I change attiny2313 uC with AT90s2313?

  • You can try, i do not use any timers, interrupts, or hardware in the code – so it should work :)

 14. Congratulations
  This is an issue ‚too controversial’ … There is a lot of ‚chatter’ on the web and you did a decent project.
  Again … Congratulations
  Eduardo – Brasil
  ===================
  Gratulacje
  Jest to kwestia ‚zbyt kontrowersyjny’ … Tam jest dużo gadać w internecie i zrobił porządny projekt.
  Znowu … Gratulacje
  Eduardo
  ——————————————————————-

 15. Witam, ja mam problem, ale najpierw zacznę od pytania. Mianowicie jak powinien być ustawiony zegar w attiny? i czy dzielenie taktowana przez8 ma być włączone? Teraz problem- wykonałem płytkę, wlutowałem wszystkie elementy, łączyłem i nie działa poprawnie! W Attiny13 mam wyłączony reset i chciałem go uruchomić. Jedyne co wykazuje układ to albo świecąca, albo pulsująca (w zależności od zworek) czerwona dioda. Jak wyjmę Attiny13, to nawet bez układów diody zachowują się tak samo. Nie widzę w płytce błędów, próbowałem wgrywać na dwóch attinach2313, i dwie wersje oprogramowania- cały czas to samo. Jeżeli chodzi o uwagę manekinen dotyczącą błędu na płytce, został on wyeliminowany. Proszę o pomoc.

  • Zegar wewnętrzny 4MHz, dzielenie wyłączone – przecie to jest ładnie napisane u góry :)

   Tzn jak pulsujące diody w zależności od zworek? Jak to się zachowuje? Która zworka i która dioda? Diody nie powinny migać bez włożonego pacjenta, miganiem sygnalizują stan który można uzyskać dopiero po poprawnym odczytaniu procka, czyli albo zabezpieczenie lockbit albo niemożność zapisania nowych fusków.

  • Oczywiście o fusebitach 2313 nie doczytałem, ale to nie zmieniło problemu. Znalazłem jednak parę usterek. Mianowicie u mnie musiałem zmienić rezystor R1 z 4,7k na 1k. Wtedy w ogóle układ zaczął komunikować się z tiny13. Poza tym miałem wlutowane uszkodzone tranzystory i tutaj dobra rada, do zastosowań cyfrowych lepiej dać BC317 niż BC547, które u mnie szybko ulegają uszkodzeniu. Teraz doktor działa jak należy. Jedynym niezrozumiałym do tej pory problemem jest świecenie lub pulsacja diody BAD bez włożonego żadnego układu tiny, ale to już bez znaczenia. Bardzo dziękuje autorowi za pomoc przy rozwiązywaniu problemu oraz za udostępnienie swojego projektu. Wiem ile czasu i wysiłku wymaga projektowanie i wykonywanie takich układów , więc jeszcze raz dziękuje.

  • :)

   Niechaj długo służy i ratuje procki :)

   Czemu BC317? Jest to po prostu tranzystor o większej wydajności prądowej, i w tym przypadku nie ma innych różnic. Nie jest tutaj wykorzystywany do przesyłania danych więc nie ma mowy o zastosowaniach cyfrowych, służy on jedynie do załączania napięcia. Jeśli BC547 ulega uszkodzeniu to znaczy że nie wyrabia prądowo a na płytce musi być jakiś błąd skoro tak się dzieje. Ile prądu pobiera układ podczas pracy?

   Z tą diodą nie wiem niestety o co chodzi, i dodam że program w sumie jest w wersji BETA czyli takiej która jeszcze jakieś drobne błędy może posiadać. Program niestety nie będzie już rozwijany, a to z powodu układu „atmega doctor” który naprawia również kilkunóżkowe procki attiny i jeśli będą jakieś poprawki przy ich obsłudze to tylko w atmega doctor a nie w tym.

   http://diy.elektroda.eu/atmega-fusebit-doctor-hvpp/

 16. Hi,
  primarily thank’s to share your project ;-)
  I’m beginner…I’ve buyed 4 ATtiny45 but during fuses program (LPT-Ponyprog) 3 of each are dead. The 4th is ok, Ponyprog can recognise it! I’ve made your project (with your PCB) but when i try to restore fuses, red led is flashing. If I try with the ok one, the green led remain on.
  I’ve try to close reset switch without any results.
  I think my hardware replica is not totally ok. what do you think about? Sorry for my English…i hope you can understand my question.
  Regards

  Roberto

  • If you get the GREEN light with the good one tiny45, it means that doctor recognizes and successfully fixes your chip. And it seems that everything is ok. Maybe those 3 dead chips are not killed by wrong fuses settings. Maybe they are damaged in other way, it seems like doctor can read signatures but for some unknown reason new fuses are not burned correctly. I have a atmega88 with same problem, fuses are frozen and dont know any solution for that.

 17. hi,
  … it is true, two of three are broke by my interface (the destination of ATtiny45) for a wrong 12V. One is resurrected ;-)
  Now the situation is this:
  if I press the button without closing the switch, responds solid green if the fuses are original factory, flashing red when he finds them changed. But it seems not to make any action.
  If I press the button closes the switch „reset” erases the flash memory but does’t restore the fuses.
  If I press the button closing the other switch, remove the flash memory and resets the fuses.
  The last thing … what does it mean when the LED alternately flashes red and then the green one?
  Thanks a lot.
  Roberto

 18. Hi!

  Its great construction, congratulation!

  But I have some problems. I try restore fusebits on my ATtiny12 with fuses NoSPIEN and RSTDISABLe, but got Green and Red LED flashing by rotation.

  Also, as for me, there is mistake in code.
  ———————
  _chip_erase:

  Sdi_data = &B10000000
  Sii_data = &B01001100
  _send

  Sdi_data = &B00000000
  Sii_data = &B01100100
  _send

  Sdi_data = &B10000000 <— must be &B00000000 (read from datasheet)
  Sii_data = &B01101100
  _send

  _wait_sdo

  Return
  ———————————–

  • You are right, data for data line in instr.3 should be 0000 0000. Don’t know why there is 1000 0000 – but it works ok with few chips that i tested – SDO goes high and chip is erased.

   Other problem is that, instructions for chip erase for attiny12 differs from other uC’s. It requires 4 instructions for chip erase command… other chips only 3 instructions. I did not tested this with attiny12, and it seems it wont fix that :/

   Did you try to run program with this fixed instr.3?

  • I tried with right instruction and with 4 erase commands – but not got result.
   Now I try to rewrite all program on C because I don’t like Basic.

   BTW, 4 commands for erase have Tity 11, 12 and 15.
   May be you need another variable for „ChipNumber” ?
   Check „ChipNumber” in _chip_erase function and add needed commands.

  • But it is working ok with that bug on tiny13, tiny45, etc.

   Those datasheets are pretty messed up…
   In example, look in attiny13 datasheet > table.55 > instruction „read signature bytes”. It says „Repeats Instr 2 4 for each signature byte address”. How much time i wasted before i realized what was going on there (i was getting some trash instead of signature bytes). Then i looked in that table in datasheet of other u’c and bingo – it says „Repeats Instr 2 4 for each signature byte address”… that one dash character changing the whole procedure! And it worked.
   Other thing, while collecting data from datasheets, i found a bunch of different init procedures for HV programming. Some differs a lot, some a bit – but ALL chips initialize with ONE procedure (on my atmega doctor).

   I don’t see a reason why they would to make such differences in HVSP chips when it comes to stupid commands like a „chip erase” – maybe this is another bug in datasheets, because you tried to do it exactly like the datasheet says and with no success – maybe your tiny12 is hardware-dead?

 19. Hello!
  I have a problem with pcb board Fusebit repair , I dot now can-t work corect.
  Is posible this PCB have a bug? PCB ist for attiny25 with attiny 2313 driver.( I haven-t 12 v to pin 1 after start )
  Escuse my english, please help me.
  Best regards!

  • Hi.

   Yes PCB is buggy, there is no connection from R10 (330ohm) to T2 (BC557), check this out:

 20. Thank you very much for this kitt (for Attiny25) works perfectly, I saved many Attiny with him.
  I have a problem and I need your help:
  I have10 attiny25 and do not know how to recalibrate the internal oscillator as the frequency varies at all, neither has the same frequency acceptable
  Example: one Attiny 25 has calibration bit 0x4d, another have 0x90 etc.
  Is possible modify this bits?
  Thank you verry verry mutch for hepl(escuse my english, I live in romania.
  Best regards!

 21. 09.11.2010 – LAST UPDATE!

  PCB V3
  FIRMWARE V3

 22. Well done! Thank you very much for this!!! (Found it on instructables)
  I made the circuit, but did not buy the 2313 chip yet. I get it in a week or so. Hopefully it will revive my dead ATtiny45 (if I don’t mess it up) :) :D

 23. I made the circuit (V3) and replaced BC547 with C9014. The circuit works fine and revived my Attiny45.

  Thank you very much !

 24. Witam kolegę i gratuluję pomysłu !!!
  Sam piszę w Bascomie, ale nie dałbym rady napisać tak fajnego programu (bardzo słaba znajomość angielskiego a co za tym idzie kłopoty z interpretacją datasheet).

  Wracając do rzeczy:
  Bardzo rzadko używam ATTINY (relacja cenowa do np M8), jednak tym razem zaszła taka potrzeba i potrzebowałem wykorzystać nóżkę resetu jako port.
  Zmontowałem na szybko fuse doctora i działa znakomicie !!!.

  Tak na marginesie – zdrowo mnie rozbawiły niektóre teksty. Na przykład o zastąpieniu BC547 mocniejszymi tranzystorami… Ręce opadają…
  Dla jasności dodam, że mam 62 lata i kocham mikrokontrolery :)))))

  Pozdrawiam serdecznie
  Marek

 25. Tak na marginesie do powyższego
  Skompilowałem dla próby w bascomie 2.0.4.0 i działa też dobrze.
  Zrobiłem tą próbę kompilacji dlatego, że np. Getrc5 nie chciało mi działać w najnowszej wersji
  Bascoma (problem już rozwiązałem).

  Pozdrawiam
  Marek

  • Dzięki za słowa uznania :)

   Szkoda że Kolega wykonał wersje attiny, atmega fusebit doctor obsługuje juz 145 procków, w tym attiny :)

   Ten mój program może nie jest szczytem optymalizacji czy czytelności, ale myślę że pomoże w zrozumieniu działania tego interfejsu :)

   No niestety, nie tylko błędy są poprawiane w nowszych wersjach, niejednokrotnie zdarza się że dochodzą nowe.

   Pozdrawiam i dużo sukcesów życzę :)
   Paweł

 26. i can not unlock avr32 with atmega fusebit doctor. i from vietnamese. I can not find transistor BC547 and BC557. So , i replace transistor A1015 and C1815 but i can’t unlock. Every body help me find conponent replace it. Thank

 27. Witam szanownego kolegę po elektronicznym fachu. Trochę programuję mikroprocesory i od dawna marzył mi się takie urządzenie do naprawy zablokowanych uC. Dziś odpaliłem doktora dla m. in. dla Attiny 13 i myślałem, że układ nie odpali, ale „poszedł” za pierwszym razem. Nic nie mrugało jak u innych…Najpierw dla testu dałem Attiny 13 bez zablokowanych fuses i widziałem, że układ działa. Następnie ustawiłem pin resetu jako we/wy czyli zwykłe wyjście i oniemiałem z radości jak zielona dioda w doktorze się zapaliła po naciśnięciu przycisku!!! Skontrolowałem jeszcze czy uC żyje (poprzez programator) i okazało się, że tak…!!! Kolego jesteś wielki!!! Serdeczne dzięki za taki projekt…teraz czas na doktora dla Atmegi…Pozdrawiam Łukasz :-)

  • Przecież Atmega Fusebit Doctor obsługuje również wszystkie attiny :)

   Beztroskiego uwalania :)

 28. zbudowałem wersje V3 . Niestety układ nie pracuje , po włożeniu ATtiny 15 naciskam przycisk i po chwili zaświecają się obie diody . Nie mam pomysłu co to może być

 29. Skajite pojaluysta kakie fuse stavit nado dlya proshivki tiny2313 i kakuyu nado ispolzovat?hex ili bin ili bas?
  i v proshivke atmega8 kakuyu bin ili hex
  ya ranshe proshival tolko hex ? a dlya 4ego drugiye
  spasibo zaranee

 30. OLA AMIGO ME ENCANTAN LOS MICROCONTROLADORES HASTA AHORA ESTOY APRENDIENDO ESTOY TRABAJANDO CON EL ATMEGA88PA Y POR ERROR TENGO VARIOS BLOQUEADOS ME GUSTARIA TENER SU PROGRAMA PARA DESBLOQUEARLOS GRACIAS ESTOY EN BOGOTA COLOMBIA

 31. Człowieku,wspaniałe konstrukcje.Wyleczyłem prawie ok.196 sztuk attinek przy Twojej pomocy. Bozia żeby Ci dała za to bardzo dużo,dużo zdrowia.

 32. Thank you, thank you, thank you!

  In just one evening of intense breadboarding, part matching, and googling I managed to rescue a dear friend(an ATtiny85).

  Now my homemade Trinket can live again!

  I know this project has been superseded with your newer project, but was still critical to me since all I had was a spare ATtiny2313. Since I’ll probably need the circuit again :-) I am going to make this permanent!

  Thank you for your work and sharing it on this site.

  • If you make permament one, then make atmega fusedoctor :)

 33. Hi, is it possible to have the C source code please?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: