(Polski) Ebike – sterownik, manetka, miernik mocy, takie tam

Sorry, this entry is only available in Polski.

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

12 Comments

 1. Dzieki za serie artykułów o rowerach elektrycznych.
  Szkoda ze to już ostatni.
  Nakręciłeś mnie na budowę swojego roweru elektrycznego.

 2. Pikacza można wgrać też do taniej podróbki HK-010, kosztuje to to na ebay 14$ z przesyłką :)
  Tak wygląda: http://img.dxcdn.com/productimages/sku_193921_1.jpg

  • Dzięki za wskazówkę. Strasznie ciężko to znaleźć, znalazłem chyba dwie oferty po 17$. Wszystkie wyniki szukania to miernik taki jak mój lub jakiś inny badziew.

 3. Super artykuły, w ogóle bardzo fajny blog.
  Mała uwaga co do środka ciężkości i skrętności jednośladu. Moim zdaniem podniesienie środka ciężkości w ogólności zwiększa skrętność maszyny. Oczywiście nie jest jedyny czynnik, który o tym decyduje (chociażby kąt główki ramy) ale tak jest. Nie na darmo motocykle sportowe mają wysoko osadzoną masę. W Twoim przypadku mogłeś tego nie zauważyć, bo razem z podniesieniem środka masy dodałeś nieco kilogramów więc zwiększył się też efekt żyroskopowy, który “każe” jechać na wprost i wyprowadza jednoślad ze złożenia. W efekcie wrażenie, że rower gorzej się prowadzi. Zmieniła się jego charakterystyka.

  • Może użyłem złych słów, ale chodziło mi o ogólnie pojęte pogorszenie się prowadzenia. Jest tak jak piszesz, efekt żyroskopowy, trzeba z większym wyprzedzeniem zaplanować manewr bo wykonanie go w ostatniej chwili będzie trudniejsze. Ale to dotyczy tylko pierwszych kilometrów, potem nie ma już problemu. A wspomniałem o tym bo mało co nie wylądowałem na ogrodzeniu :)

 4. Ciekawy jestem czy ten Watt Meter też Ci się tak grzeje. Mi po podłączeniu samej baterii (bez podłączenia silnika na wyjściu) płytka w miejscu gdzie można podłączyć chyba balancer, zaczyna się gotować w kilka sekund. Pobór prądu przez układ, zmierzony amperomierzem, to 48mA więc mocno odbiega od deklarowanych 7mA. Niby wszystko działa albo boję się, że jak to wrzucę do torby to mi się torba zapali :)

 5. Aaaa, czyli jednak oryginalny miernik grzał się i to tak bardzo, że spalił się jeden z rezystorów.
  No niestety ale wpis dotyczący miernika mocy jest dla takiego lamera jak ja nieprzydatny bo link wskazuje na miernik, którego konstrukcję Chińczyk zmienił diametralnie :(

  • Po rozlutowaniu płytek okazało się że w płytce jest inny scalak .
   Na scalaku nie ma żadnych oznaczeń .Jak sprawdzić gdzie są masy zasilające i pomiarowe .Którą ścieżkę przeciąć i gdzie się podlutować z przewodami masy .Niestety co chińczyk to inna konstrukcja , bocznikiem w moim przypadku jest jeden element .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: