(Polski) Ładowarki modelarskie 250W 10A – iCharger, Reaktor, Charsoon – omówienie i obsługa

Sorry, this entry is only available in Polski.

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

17 Comments

 1. Dzięki za opisanie wszystkich funkcji, mam Reaktora i się zastanawiałem do czego służą niektóre opcje. Jakbyś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 2. Mógłbyś porównać ją ze zdjęciami, czy są jakiekolwiek różnice. Również w środku, czy nazwy obydwu układów scalonych są również usunięte. Czy instrukcja nie jest też przypadkiem kalką tej z Reaktora?

 3. Te strony instrukcji są identyczne, jedynie spis treści jest nieco mniejszą czcionką, bo pod nim znajduje się ostrzeżenie o nieużywaniu ładowarki bez nadzoru.
  Menu i obsługa ładowarki z dodanych przez Ciebie zdjęć też wyglądają na identyczne, nawet podświetlenie jest tego samego koloru. Mojego Reaktora udało mi się podłączyć przez USB jako iChargera do laptopa i tworzyć logi za pomocą LogView.

  • Co do nazw układów scalonych to niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nigdy tej ładowarki nie rozkręcałem ale chyba niedługo będę musiał, bo moja ładowarka ma tą samą przypadłość co Twoja a są to bardzo topornie działające przyciski.

  • LogView jeszcze z nią nie przerabiałem ale jeszcze sprawdzę. Ale wygląda na to że jest to ta sama ładowarka odświeżona pod inną marką.

   Niedziałające przyciski miałem w iChargerze ale je wymieniłem. Ale mam teorię czemu padają. To przez opóźnienia w menu, żeby wykonać większość operacji i zmian trzeba przyciski przytrzymywać lub chwilę czekać na reakcję. I człowiek nieświadomie dusi je mocniej. Zaobserwowałem to wczoraj :)

 4. Podoba się ;)
  Interesują mnie dwie sprawy: jaki jest raster regulacji prądu (0,05 czy 0,1 A) oraz jak się sprawuje tryb sprawdzania silników – czy można go używać zamiast zasilacza labo?
  Pozdro

  • Od 50mA do 100mA co 10mA, a potem od 100mA do 10A co 100mA.

   Zarówno tryb testowania silników jak i foam cut sprawdzają czy obwód jest zamknięty. Czyli jeśli odłączysz obciążenie to ładowarka wyrzuci błąd i przerwie pracę. A szkoda, myślę że powinien być dostępny dodatkowy tryb zasilacza bo pod tym względem ładowarka ma bardzo fajne możliwości (10A 25V i wysoką sprawność).

 5. W Reaktorze (o ile się tej opcji nie wyłączy) przy wykryciu wciśnięcia jakiegokolwiek przycisku buzzer niemal natychmiast się odzywa więc słychać kiedy przycisk styka, a kiedy nie więc obalam Twoją teorię. Mam drugą ładowarkę Redox Alpha za jakieś 80zł i tam przyciski są lepiej wykonane, gdy słychać kliknięcie przycisku to ładowarka reaguje za każdym razem, w Reaktorze trzeba po prostu dusić je aż blat się ugina po pewnym czasie użytkowania.

  Prąd chyba w każdym trybie reguluję się tak: 0,05A, 0,06A, 0,07A, 0,09A, 0,1A, 0,2A itd aż do 10A.

  • Teorie teoriami, ale nie zmienia to faktu że albo przyciski powinny być lepsze albo powinno to być trochę inaczej rozwiązane od strony programowej :) Przyciski w moim 106B+ miały odciśnięte ślady pazurów lub innych śrubokrętów po poprzednim właścicielu :)

 6. Elegancka cena na BG, tym bardziej z kuponem ToysHo który obcina 8% i mamy ładowarkę za 44 $. O dziwo na Ali express trzeba dać 55 $.

  • Przepraszam faktycznie zapomniałem dopisać o tym kuponie. Ale jak ktoś kupuje na BG to wie że zawsze da się znaleźć działający kupon, choćby na 5% :)

 7. Na BG jest mocniejsza wersja Charsoon Antimatter 300W 20A.Zastanawiam się czy może warto tą kupić ,tym bardziej że różnica to 30 zł.Pytanie do kolegów ,czy można zasilać taką ładowarkę zasilaczem z komputera?

  • Jeśli masz potrzebę na 20A to jak najbardziej warto, ale łączna moc to 300W więc niewiele więcej.

   Na BG jest też wersja 1000W 30A.

   “Zasilacz z komputera” może oznaczać wiele. Napisz co to za zasilacz. Dla wersji 300W napięcie wejściowe masz do 28V. Dla wersji 1000W jest do 36V.

 8. Uwaga na ładowarki działa kod Marchsale10 i obcina cenę aż o 10%. Będzie prawdopodobnie działał do końca marca :)

  Z klonów iChargera dostępne są jeszcze Charsoon 300W 20A z mocą rozładowania 500W 20A, a kosztuje zaledwie 8$ więcej niż wersja 250W 10A.

  Oraz wersja 1000W 30A z mocą rozładowania do 1.2KW 30A, nie wiem, gdyby komuś popsuła się ładowarka do samochodu elektrycznego :)

 9. A co myślisz o Voltcrafcie V-Charge 50?

  • Pierwsze słyszę. Ale 50W/5W za takie pieniądze to śmiech na sali. Jeśli zależy Ci na wbudowanym zasilaczu to już lepiej kup IMAX B6 AC – praktycznie to samo a sporo tańsza.

   Ale wątpię czy warto pchać się w taki sprzęt, wystarczy troszkę dołożyć do Charsoona i do tego jakiś zasilacz za 3 dyszki od xboxa.

  • Pierwsze słyszę. Ale 50W/5W za takie pieniądze to śmiech na sali. Jeśli zależy Ci na wbudowanym zasilaczu to już lepiej kup IMAX B6 AC – praktycznie to samo a sporo tańsza.

   Ale wątpię czy warto pchać się w taki sprzęt, wystarczy troszkę dołożyć do Charsoona i do tego jakiś zasilacz za 3 dyszki od xboxa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: