Junsi iCharger 106B+ fix

106B_frontSorry, only automatic translation is available.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

11 Comments

 1. Cześć
  Podczas rozładowywania pakietów spalił się w ładowarce drut oporowy. Przypuszczasz jaką może mieć on oporność? i jaką długość?

 2. tak, dokładnie to,

  • Obawiam się że uszkodzenia są bardziej rozległe i wymiana niewiele da. Wsadź tam jakiś kawałek drutu i sprawdź czy funkcje ładowarki działają. Pamiętaj że pomiar prądu będzie błędny, o ile będzie cokolwiek tam działać. Po mojemu to tranzystory wykonawcze dostały zwarcia i przepalił się najsłabszy element w obwodzie, a pakiet to musiał być porządny żeby takie szkody wyrządzić.

   Jeśli chodzi o zmierzenie oporu to niestety nie mam przyrządu do pomiaru tak niskich rezystancji, zwykły miernik pokaże zwarcie.

 3. Spróbuję wsadzić drut. Ale chyba tak jak piszesz czeka mnie zakup nowej ładowarki. Pakiet jaki rozładowywałem to 6s. 12000mah

 4. Witam. Czy mógłbym prosić o pomoc w sprawie ładowarki uniwersalnej do baterii 3.7V Li-Ion? Chodzi mi o oparte na TP4056. Dokładnie chciałbym wstawić tam czujnik temperatury do ładowania gołych (bez zabezpieczeń) baterii Philipsa 3.4 Ah. Wszach ten układ ma zostawioną nóżkę 1 pod czujnik temp. ale nie wiem jaki termistor zastosować i jaka max temp. może być ogniw. Ładowarka daje 1A i tak też ładuje te baterie. Bardzo byłbym wdzięczny za info

 5. “Jeśli chodzi o zmierzenie oporu to niestety nie mam przyrządu do pomiaru tak niskich rezystancji, zwykły miernik pokaże zwarcie.”
  Taki pomiar jest bardzo łatwy, wystarczy wymusić prad kilku A i zmierzyc napiecie miliwoltomierzem na zaciskach. Bardzo szybko mierzy sie zasilaczem laboratoryjnym z ograniczeniem pradu , ale mozna uzyc amperomierza i woltomierza.

 6. Witam potrzebuje Pana magicznych rąk do naprawy ładowarki icharger duo 4010 zrobiłem zwarcie podczas ładowania na jednym kanale przepalone
  Sa bezpieczniki polaczone równolegle 15A x 6 szt .

  • Dioda szotkiego tez uszkodzona optycznie widać uszkodzenie następnie jeden tranzystor tez ma zwarcie na tyle udało się mi zdiagnozować .nie posiadam wystarczającej wiedzy by naprawić.
   Jeżeli mógł by się podjąć naprawy to by było fajnie :)

  • Niestety nie mogę się tego podjąć, nigdy nie miałem do czynienia z taką ładowarką i obawiam się że mogę jeszcze bardziej popsuć, a w najlepszym przypadku zmarnować czas i nic nie wskórać.

 7. Cześć
  Chciałbym Cię zapytać czy była by możliwość naprawy takiej ładowarki bo nie mogę nikogo znaleźć kto miał styczność z czymś takim tak jak Ty ze swoją ładowarką.
  Włącza się i pojawia się komunikat “output vol over break down”.
  Sprawowała się świetnie i po ładowaniu pakietu 4S padła w ten sposób.
  Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: