(Polski) Naprawa młotowiertarki Bosch GBH 2-26 DFR

Sorry, this entry is only available in Polski.

4.33 avg. rating (87% score) - 12 votes

10 Comments

 1. Gratulacje za udany remont. Ja również naprawiam wszystko co mi w łapy wpadnie. Z elektronarzędzi nie tak dawno dostałem wkrętarkę Boscha, potwora o momencie 86 Nm, złamaną wpół. Zrekonstruowałem obudowę (epoksyd zbrojony prętami w miejscu przełamania) i działa jak złoto, zamiast wylądować na śmietniku.
  Trzeba naprawiać i nie dać się robić w konia producentom ;)

 2. Pralki obecnie mają plastikowe obudowy zespołu bębna. Wyrobienie łożysk w takim układzie powoduje wzrost ich temperatury podczas pracy. Nie należy zwlekać z wymianą, co w wypadku plastikowej klejonej obudowy jest trudne i prawie niewykonalne.
  Jeżeli stoisz przed zakupem pralki to dobrze jest szukać z jak najgorszą klasą energetyczną (najtańsze pralki BEKO), wtedy jest szansa na to, że zespół bębna będzie jeszcze metalowy.

 3. “Hej, zapewne masz na myśli ten doktorat?”
  Nie ten, w swojej pralce Indesit wymieniałem łożyska już trzy razy, więc wiem jak się to robi. Problem w tym, że teraz mało która pralka ma rozbieralny bęben i “doktorat” jest właśnie z tego. Wiem np że Bosch produkowany w PL i Rosji (seria WAE i WLG) jest rozbieralny, a seria WLK, WAT, WAS 6kg niestety nie. Gorenje obecnie jest jedną z lepszych pralek – seria duża 8 kg rozbieralna, ale seria 6 kg już ma bęben klejony. Itd, itp

 4. Kiedy następny wpis?

  • Nie wiem, kompletnie nie mam teraz czasu na takie rzeczy. Zacząłem dużo projektów na raz i wszystko leży rozgrzebane. A o czym byś chciał poczytać? :)

 5. Witajcie, szperając w necie trafiłem na tę stronę. Mam wiertarkę z allegro [typowy chińczyk za 200zł]. Wkurza mnie, że bardzo źle – a wręcz wcale nie działa regulacja obrotów. W sumie to nie pamiętam czy kiedykolwiek działa regulacja. Moim pomysłem była wymiana wyłącznika na taki z regulacją. Zacząłem szperać w necie i na moje oko, moja wiertarka to idelany klon BOSHa 2-26 DFR.
  A skoro to idealny klon, to części też takie same.
  Na moim wyłączniku mam oznaczenie:
  fa2-4/1bek-5
  http://www.aliexpress.com/item/FA2-4-1BEK-5-AC-250V-6A-SPST-Manual-Operation-Lock-on-Electric-Trigger-Switch/32376462456.html

  I wg. zdjęć z aliexpress jest to identyczny wyłącznik jak w BOSH 2-26 DFR. Wiertarka też tak samo wygląda.
  Ale pytałem w jednym z serwisów i na aliexpress i powiedziano mi że wyłączniki o które pytałem nie mają regulacji obrotów.

  WTF? Jak to w końcu jest? Czy originalny BOSH 2-26 DFR ma regulację w wyłączniku czy nie ma?

 6. Ciekawie przedstawiony remont bardzo porządnego sprzętu choć patrząc na obudowę jest to nowsza wersja, ponoć starsze byly lepsze, sam kupiłem Boscha gbh 2-24 dfr używaną ,zastanawiam się czy na tej stronie http://www.czesci.narzedziabaxo.pl/czesci/0611238703/bosch
  Części są oryginalne ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: