(Polski) Quadcopter – gps NEO-6M, gps PH i gps RTH

Sorry, this entry is only available in Polski.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

14 Comments

 1. Ten pierwszy gps( zielone pcb) nie posiada epromu, trzeba go dolutowac do padów obok wyjścia sygnału uart. Dodatkowo do pinu 3 można dodac diode led, która zasygnalizuje fixa 3d. Kolejne zdjęcia i kolejny gps( niebieske pcb) łapie mi fixa3d na coldstart w mniej niż minute

 2. Dodatkowo ten z pierwszego zdjecia to nie jest ubox neo6m tylko jakis chiński zamiennik, który cieżko ustawic. Na zdjęciu jeszcze bez epromu.

  • Bo ten zielony to tylko foto dla przyozdobienia tekstu, ale tak myślałem że może wprowadzać w błąd, będzie trzeba to zmienić :) Wpis jeszcze wymaga rozwinięcia, bo temat tylko jest poruszony powierzchownie, i zapewne z czasem to zrobię. Pozdrawiam.

 3. Warto też dodać że ublox czasem wymaga i 15 minut na zapisanie danych w epromie/flashu wiec nie ma co panikowac np. jak ja :)

 4. http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2495732 – tutaj powstaje odłam Cleanflight’a pisany przes rosjanina który główny nacisk kładzie właśnie na zawansowane tryby lotu GPS .Jeśli chodzi o tani i dobry GPS – to polecam BN-880 z BG za 17$ – działa z moja 250-ką wyśmienicie i jest odporny na zakłócenia (“widzi” do 17 satelit).

 5. Witam…
  Gratuluję bardzo fajnej strony i podejmowanej tematyki…
  hm…
  ale w tej części dot. GPS (merytorycznie bez zarzutu) bardzo razi mnie gramatyka…
  piszesz np. : “Niestety każda satelita systemu GPS która orbituje… ” a powinno być “Niestety każdy satelita systemu GPS który orbituje…”
  albo:
  “… i musi nasłuchiwać wszystkich sygnałów i odbierać dane z każdej „widzialnej” satelity”
  powinno być
  “… i musi nasłuchiwać wszystkich sygnałów i odbierać dane z każdego „widzialnego” satelity”…
  Bardzo źle brzmi też zdanie:
  ” Fix 3D to ustalenie współrzędnych oraz wysokości nad poziomem morza, wymaga minimum czterech satelit, ale różne moduły mogą różnie sobie z tym radzić i pewnie będą wymagać większej ilości satelit. “.
  To raczej powinno wyglądać tak:
  “Fix 3D to ustalenie współrzędnych oraz wysokości nad poziomem morza, wymaga minimum czterech satelitów, ale różne moduły mogą różnie sobie z tym radzić i pewnie będą wymagać większej ilości satelitów”.

  … po prostu satelita to rodzaj męski (facet) ten satelita a nie ta satelita(rodzaj żeński) …
  pozdro…
  Jarek S.

 6. a jest jakis modul gps o duzej dokladnosci tzn. centymetrowej

 7. Kup normalny GPS i nie opowiadaj pierdołów że trzeba 20min na fixa czekać ;)

 8. Zakupiłem UBLOX 7M próbuję go skonfigurować niby wszystko pięknie w uCenter ale od 40 minut łapie i gubi satelity nigdy nie ma więcej jak 2.

  GPS wystawiony poza balkon i ten sam problem ma ktoś jakieś rady ?

 9. Prosze o dodanie poradnika kalibracji kompasu w clean Flight ;P

 10. Witam
  Posiadam Naze32 rev6 full z wgranym firmware 2.0.2 po podpięciu gps nie widzi go, gps pod ucenter działa prawidłowo.
  Po zmianie firmware na 1.14.2 muszę też zmienić cf na starsze czy jest jakieś rozwiązanie na taka przypadłość czy po prostu latać na starszym oprogramowaniu i dać sobie spokój.
  i jeszcze jedno pytanko jak uruchomić soft serial?

  • Witam,
   miałem ten sam problem. Od wersji(chyba) 2.0.2 usunięto obsługę GPSa w Cleanflight’cie dla STMów F1(takie są w NAZE) –
   https://github.com/cleanflight/cleanflight/issues/2794. Musisz zmienić oprogramowanie na starsze lub przekompilować te nowe(włączając obsługę gpsa) albo użyć innego oprogramowania, np. iNAV. Ja skorzystałem z tej ostatniej opcji, działa bardzo fajnie. Warto jedynie zmienić wartości max_angle_inclination_, bo domyślnie są ustawione na 30*.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: