(Polski) Quadcopter – wprowadzenie do systemu FPV cz2

Sorry, this entry is only available in Polski.

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

6 Comments

 1. Kolejny fajny wpis ale napisz o swojej konfiguracji – co zadziałało a co nie. Właśnie zakupiłem Bixlera :)

  • Jeśli pytasz o FPV to nie przyszło mi jeszcze sprawdzić zasięgu, czekam na całkowicie bezwietrzną pogodę bo tak to nie chcę ryzykować, nie mam jeszcze GPSu więc ciężko będzie go znaleźć w razie zguby.

   Jeśli pytasz o całą konstrukcję to postaram się dodać takie info na stronie głównej.

 2. Witam wieczorową porą. Znalazłem takie coś: http://www.banggood.com/Eachine-700TVL-13-Cmos-FPV-110-Degree-Camera-w32CH-Transmission-p-965760.html i muszę powiedzieć, że zafascynowała mnie ta kamerka, tym bardziej, że opinia :http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2355187 jest bardzo pozytywna a cena niezwykle zachęcająca. Czy nadajnik będzie współpracował z odbiornikiem Boscam FPV 5.8G 8CH 200mW AV Wireless Receiver RC305 ? Częstotliwości pracy się zgadzają, nadajnik jest 32 kanałowy a odbiornik ośmio, ale pasują do siebie. Tym niemniej może czegoś nie wiem?
  Mam kartę do przechwytywania AV na USB i netbooka, chciałbym więc poeksperymentować. Zdaję sobie sprawę z wad tego rozwiązania, ale…jeśli karta ruszy pod linuxem, odpada problem aktualizacji windows w najmniej spodziewanym momencie, HDD mogę zastąpić SSD (mam). Proszę o uwagi.

  • Szczerze, nie wczytywałem się czy są jakieś różnice, ale chyba nie powinno. Częstotliwości się pokrywają więc powinno być ok ale radzę poczytać.

   Jeśli chodzi o kartę do przechwytywania to sobie jedną zamówiłem co by potestować, no i dołączone oprogramowanie TVR 2.5 chodzi całkiem ładnie, opóźnienie jest małe, a przy nagrywaniu nic nie ścina. Raz mi się jednak zawiesiło więc to już dyskwalifikuje jak dla mnie takie rozwiązanie jako podgląd FPV. Robiłem też próby na tablecie z androidem, wypadły jeszcze gorzej.

 3. Znalazłem informację na forum rcgroups – nadajnik Eachine powinien współpracować z odbiornikiem Boscam. Moze to się komus przyda.

 4. I jeszcze – “Avoid the TS5823, most of time very sensitive to motor interférences …” :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: