(Polski) Rower elektryczny DIY – budowa od podstaw

Sorry, this entry is only available in Polski.

8 Comments

  1. Bardzo mi się spodobał sposób zorganizowania baterii w tym e-bike. Możesz coś więcej powiedzieć co to za torba z rzepami ? Jest wodoodporna ? Własnej konstrukcji czy kupiona ?

    • Torba szyta na wymiar, koszt materiałów jakieś 25zł. Materiał (kodura) niby wodoodporny ale tego jeszcze nie sprawdzałem. Postaram się o tym trochę napisać w kolejnej części :)

  2. Torba jest zapinana na rzep czy jakoś innaczej np zamek? Buduje rower z baterią 13s4p i chciałbym mieć taką baterie która nie zajmuje całej ramy i jest demntowalna szybko. Dlatego Twój pomysł jest chyba tym co się sprawdzi. Dzięki za odpowiedź i poproszę o kilka zdjęć torby z bliska.

  3. Super artykuł. Do rzeczy i informatywny. Dzięki.

  4. witam :) moze poradzisz ?;) kilka dni temu kupilem kit panda eco 36v 500w do tego sam zbudowalem baterie , mam ot taki problem… gdy jade rowerem glownie obciazajac silnik bez uzycia sily miesni ( w ten sposob chcialem sprawdzic jaki dystans rower pokona bez nacisku na pedaly ) ale po kilku kilomertach silnik staje I na displayu brak pradu :( a co dziwne gdy podlacze ladowarke na doslownie kilka sekund wszystko zaczyna dzialas I ponownie mozna rowerem jezdzic przez krutki okres… czym to moze byc spowodowane ?

    • Z czego jest ta bateria, w jakiej konfiguracji? Jaki BMS? Czy sterownik silnika dostaje jakieś napięcie? Bo albo to BMS odcina prąd (pakiet jest za słaby lub BMS źle dobrany), albo to sterownik silnika odcina prąd, a tu to już można tylko zgadywać.

  5. Taki rower to świetna sprawa. Ostatnio miałem przyjemność przejechać się także na elektryku domowej roboty i kopara opadła mi z wrażenia, jak poczułem jaki to może mieć zryw. Widać jaki chyba postęp się dokonał, bo kiedyś korzystałem tylko z hulajnogi elektrycznej i nie najlepiej wspominałem przyspieszenie :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: