150W DC-DC Boost Converter test

150W_boost_converter_2Sorry, only automatic translation is available.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

7 Comments

 1. Jakieś sugestie, co zrobić by zwiekszyć trzymane przez niego w rzeczywistosci prądy zeby uzyskać stałe 2800mA przy 35 V ? Pozdrawiam

  • Obawiam się że zbyt wiele nie da się zrobić, tzn nie w prosty sposób, w grę wchodzi m.in. zmiana cewki. Po za tym mój zasilacz siadł przy takich prądach i dawał 10,7V, gdyby zasilanie wynosiło 12V to być może przetwornica pracowałaby lepiej i załapała się na takie wymagania.

 2. W sumie nie przeraza mnie zmiana cewki, bo mam zamiar zrobic przetwornice od zera sam a na tej tylko sie wzorowac, parametry jakie mnie interesuja juz podałem poza napieciem zasilania 12V (akumulator). Pozdrawiam

 3. Witajcie, zastosowalem potencjometr ok 15k i niestety przesadzilem deko i napiecie na wyjsciu mialem ok 52V i usmazyl sie momentalnie rezystor SMD (uklad byl bez obciazenia) Jednak niewiem czemu po wymianie rezystora na inny 0.01ohm robi on zwarcie.

  Mosfeta tez profilaktycznie zmienilem ale nie w tym problem jak widac.

  Ma ktos pomysl co sie moglo jeszcze stac?

 4. Kupiłem takie przetwornice do zasilania lampy led dużej mocy, dwa kanały po ok. 70W każdy, proszę mi napisać jakiego zamiennika potencjometru użyć żeby wmontować go w obudowę i zmieniać napięcie? Chce wylutować ten niebieski i dać taki z pokrętłem tylko jakiej wartości jest potrzebny.
  Dzięki z góry.
  Pozdrawiam.

 5. Bardzo fajna przetwornica. Jedyny problem gdyż nie mogę uzyskać napięcia wyższego niż 32v przy odciążeniu 3000mA podając nawet do ~28v. Jakaś rada dla laika?
  Pozdrawiam Kacper51015

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: