150W DC-DC Boost Converter test

150W_boost_converter_2Sorry, only automatic translation is available.

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

11 Comments

 1. Jakieś sugestie, co zrobić by zwiekszyć trzymane przez niego w rzeczywistosci prądy zeby uzyskać stałe 2800mA przy 35 V ? Pozdrawiam

  • Obawiam się że zbyt wiele nie da się zrobić, tzn nie w prosty sposób, w grę wchodzi m.in. zmiana cewki. Po za tym mój zasilacz siadł przy takich prądach i dawał 10,7V, gdyby zasilanie wynosiło 12V to być może przetwornica pracowałaby lepiej i załapała się na takie wymagania.

 2. W sumie nie przeraza mnie zmiana cewki, bo mam zamiar zrobic przetwornice od zera sam a na tej tylko sie wzorowac, parametry jakie mnie interesuja juz podałem poza napieciem zasilania 12V (akumulator). Pozdrawiam

 3. Witajcie, zastosowalem potencjometr ok 15k i niestety przesadzilem deko i napiecie na wyjsciu mialem ok 52V i usmazyl sie momentalnie rezystor SMD (uklad byl bez obciazenia) Jednak niewiem czemu po wymianie rezystora na inny 0.01ohm robi on zwarcie.

  Mosfeta tez profilaktycznie zmienilem ale nie w tym problem jak widac.

  Ma ktos pomysl co sie moglo jeszcze stac?

 4. Kupiłem takie przetwornice do zasilania lampy led dużej mocy, dwa kanały po ok. 70W każdy, proszę mi napisać jakiego zamiennika potencjometru użyć żeby wmontować go w obudowę i zmieniać napięcie? Chce wylutować ten niebieski i dać taki z pokrętłem tylko jakiej wartości jest potrzebny.
  Dzięki z góry.
  Pozdrawiam.

 5. Bardzo fajna przetwornica. Jedyny problem gdyż nie mogę uzyskać napięcia wyższego niż 32v przy odciążeniu 3000mA podając nawet do ~28v. Jakaś rada dla laika?
  Pozdrawiam Kacper51015

 6. Witam, chciałbym podłączyć dwie takie przetwornice aby zasilić wzmacniacz na TDA7294. I teraz pytanie: Czy da radę przy użyciu dwóch takich przetwornic uzyskać napięcie symetryczne? Czy przez wspólną masę dla we i wy nie da się? Proszę o odpowiedź jeśli jeszcze ktoś tu jest :)

  • Nie, nie uzyskasz napięcia symetrycznego. Przetwornica symetryczna na pewno będzie droższa i trudniejsza do kupienia. Są też przetwornice odseparowane galwanicznie które możesz po stronie wtórnej łączyć jak chcesz.

   Ale ja zaproponuję tańsze rozwiązanie – zwykła przetwornica ustawiona na sumę napięcia dodatniego oraz ujemnego, i do tego zrobienie sztucznej masy, te wzmacniacze chyba pobierają prąd symetrycznie więc masa potrzebna im jest tylko jako punkt odniesienia.

   Sztuczną masę robisz tak:
   [V-] -> [rezystor 1K i kondensator] -> [GND] -> [rezystor 1K i kondensator] -> [V+]
   Możesz dobrać inne rezystory gdyby 1K się grzały. Pojemności po 100uF powinny być ok. Jeśli rezystory są jednakowe to GND powinno wyjść bardzo blisko 0V.

 7. Przeglądając DS scalaka, wychodzi na to, że wyrzucając stabilizator liniowy i wstawiając w zamian rezystor 1,1k układ będzie działał nawet od 8V, o ile mamy ładnie filtrowane napięcie na wejściu

 8. A jak ta przetwornica nada się do zasilania laptopa, który potrafi pobrać nawet 110W przy napięciu 20V? Była by podpięta w samochodzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: