Xbox power supply as 12V workshop line

xbox_supply_1Sorry, only automatic translation is available


5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

12 Comments

 1. W wersji 203W można podkręcić napięcie wyjściowe do 15,5V przy zachowaniu 16,5A.

  • A to już 255W, i to jest dobrze zaprojektowany zasilacz :)

   Zakładam że i w tej wersji da się to zrobić w miarę prosty sposób, ale nie miałem takiej potrzeby :)

  • Masz jakąś dokumentację (link) pozwalającą na zmianę napięcia np. na 13,8 V? Rozbierałem mój zasilacz, ale jedyny PR występujący na płytce nie wpływa na wartość napięcia wyjściowego.

  • Bo to będzie stały dzielnik napięcia. Szukaj rezystorów precyzyjnych (zielone, niebieskie) wpiętych pomiędzy masę a punkt 12V.

   Będę kupował drugi taki zasilacz dedykowany dla ładowarki do ogniw, i na pewno będę w nim podnosił napięcie, z pewnością dodam opis takiej modyfikacji do tego artykułu.

 2. Poszukajcie wersji 213W. Jest najlepsza :) bo nie ma wentylatora :)

 3. Witam, czy jeśli do zasilacza nie jest podłączony żaden router, modem itd to czy zasilacz przy aktywnej linii 12v zużywa dużo W? Czy można oprócz przełącznika zmontować jakieś programowe włączanie i wyłączanie tego zasilacza?

  • Nie mierzyłem poboru mocy, coś tam na pewno siorbie.

   Można by wstawić dodatkowy układ który by przestawiał zasilacz w tryb gotowości, ale wystawiał na linię 12V napięcie 5V stby. Wtedy mógły wykryć obciążenie na tej linii (zostało załączony jakiś odbiornik) i przełączyć się w tryb normalnej pracy. Jeśli nie istnieje gotowe rozwiązanie to trzeba je stworzyć, za dużo pracy jak na taką błahostkę :)

 4. kurcze a swojego się wyzbyłem….
  Ja bym gniazda dał w osobną obudowę i tą przymocował do przodu
  Lub dał pleksę przez co diodka mogłaby ładnie ją podświetlać
  A czujnik temperatury do wentylatora widziałem chyba kiedyś jako kit AVT
  Ogólnie – świetny pomysł

  • Polecam zwykły wyłącznik termiczny, w wersji NO (normalnie otwarty). Można dostać je na praktycznie dowolną temperaturę, np 40 stopni. Zamontowany przy radiatorze załączy wentylator i go wyłączy. Sam chciałem taki zamontować w swoim zasilaczu ale paczuszka tak długo szła że zwątpiłem, i zostało tak jak zostało, ale będę go modyfikował i dodawał gniazda bananowe więc i termik też dojdzie.

 5. Cześć
  Zamiast takiego zasilacza używam komputerowy, też daje radę.
  Pozdrav

  • Jak najbardziej daje radę, ale ten z xboxa jest pod kilkoma względami lepszy. Jest mniejszy i nie tak brzydki, można go sobie postawić na biurku. Jest odporny na zwarcia, gdzie zasilacze ATX potrafią wypuścić magiczny dym po którymś z kolei zwarciu, szczególnie te tanie. W prawdzie nie podglądałem oscyloskopem co się dzieje na wyjściu, ale podejrzewam że zasilacz xboxa będzie miał dużo mniejsze szpilki pod obciążeniem.

 6. Co do tanich zasilaczy to masz rację ale przez ręce przeszło mi już sporo zasilaczy więc wyłowiłem taki z wyższej półki. Jest odporny na zwarcia (przez jakiś czas pracował jako zasilacz wkrętarki, lekko nie miał i się czasem wyłączał), ma regulację wentylatora (włącza się dopiero przy sporym obciążeniu) i do tego nie jest paskudny ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please leave these two fields as-is: